پشتیبانی توسط: 09141409649

مشخصات ایزوگام خوب

  • خانه
  • مشخصات ایزوگام خوب
تصاویر
تصاویر
  • توسط مدیر
  • 322 نمایش

ایزوگام چیست؟ و ایزوگام خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ایزوگام یک پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده و با استفاده از گرما بر بستر بام و مکان مورد نظر نصب و چسبانده می‌شود و از ایزوگام برای عایق کردن سطوح مختلفی همچون پی، دیواره، کف و بام ساختمان‌ها و استخرها برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود و قابل ذکر است عمر ایزوگام کیفیت خوب به ‌طور متوسط 10 تا 15 سال است.

مهم‌ترین نکته برای مرغوب بودن ایزوگام، داشتن نشان استاندارد است. مورد بعدی که اهمیت دارد، داشتن ضمانت‌نامه‌ واقعی و طولانی‌مدت است. اما یک سری ویژگی‌های تخصصی برای شناخت ایزوگام خوب هم وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

مواد اولیه‌ یک ایزوگام خوب

ایزوگام پلیمری که با قیر ۶۰-۷۰ خالص تولید می‌شود، ایزوگام خوبی است. البته که قیمت بالاتری هم دارد؛ بنابراین اگر صرفه‌ی اقتصادی بیشتر از کیفیت ایزوگام برایتان اهمیت دارد، سراغ این ایزوگام نروید.

عمر یک ایزوگام خوب

معمولا یک ایزوگام خوب بین ۱۰ تا ۱۵ سال عمر می‌کند اما طول عمر ایزوگام به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی مثل شرایط آب و هوا، تابش نور خورشید و شرایط نگهداری آن. نکته‌ی جالب این است که با اولین بارش‌ها، ایزوگام نامرغوب و بی‌کیفیت خودش را نشان می‌دهد؛ فقط کافی است سری به پشت بام خانه‌تان بزنید!

ضخامت یک ایزوگام خوب

سازمان استاندارد، ضخامت ایزوگام خوب را 4±0.2 میلی‌متر اعلام کرده است. به این معنا که ضخامت متوسط قابل قبول ۴ میلی‌متر و از بازه ۳٫۸ میلی‌متر تا ۴٫۲ میلی‌متر قابل قبول است. البته ضخامت بالاتر هم به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

وزن یک ایزوگام خوب

وزن قابل قبول برای یک ایزوگام خوب 4±0.2 کیلوگرم برای هر متر مربع است که از نظر سازمان استاندارد اعلام شده است؛ البته فروشنده‌ی بعضی از ایزوگام‌ها با داشتن وزن ۵ کیلوگرم برای هر مترمربع ادعا می‌کنند که ایزوگام‌شان کیفیت بالایی دارد؛ هیچوقت فراموش نکنید که وزن بالای ایزوگام دلیلی بر مرغوبیت آن نیست.

طول و عرض رول ایزوگام استاندارد

معمولا عرض یک ایزوگام استاندارد ۱ متر و طول اون ۱۰ متر است. بنابراین رول‌هایی که طول یا عرض بیشتر یا کمتری از این اعداد دارند، استاندارد نیستند.

گام گام عایق ارومیه با توجه به نیاز کشورهای همسایه از نظیر عراق، افغانستان، تاجیکستان، ارمنستان و ... و همچنین کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی و آفریقایی به ایزوگام مرغوب و درجه ‌یک، اقدام به تولید بهترین محصولات ایزوگام صادراتی و درجه‌ یک نموده است که این محصولات دارای استانداردهای جهانی ازجمله LAF,ISO,TUV,CE هستند و همچنین این محصولات دارای ضمانت ‌نامه کتبی و بیمه نیز می ‌باشند و محصولات ویژه‌ای نیز برای این کشورها به ‌صورت سفارشی تولید می‌گردد پس شما هم اگر می‌خواهید ایزوگامی درجه ‌یک و با بهترین کیفیت و قیمت صادر نمایید کافی ست با ما تماس بگیرید.